Jump to content

Καλωσήρθες, πες μας τη γνώμη σου..


SV3SPC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • SV3SPC changed the title to Καλωσήρθες, πες μας τη γνώμη σου..
  • SV3SPC pinned this topic
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Την καλησπέρα μου.

On 13/1/2023 at 1:29 ΜΜ, SV3SPC said:

Γεια χαρά,

γράψε μας πώς μας βρήκες, δύο λόγια για εσένα ή τι θέλεις να προσθέσουμε για να μας κάνει καλύτερους!

Άκουγα τον Ferry πριν από λίγο και βρήκα το link στο qrz.com...

Πολύ καλή προσπάθεια!

73 de SV2RIM

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, άσχετος τελείως με το θέμα αγόρασα ένα φορητό baofeng και σας βρήκα μέσα σε όλο το ψάξιμο. Θέλω να μάθω περισσότερα γιατί αρχίζει και μου αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα και από εμένα, 

με λένε Νικόλα και αυτές τις μέρες διαβάζω το βιβλίο του υποψηφίου ραδιοερασιτέχνη ώστε πρώτα ο Θεός μέσα στον επόμενο χρόνο να δώσω εξετάσεις για την απόκτηση του πτυχίου. Είναι ένα πολύ συναρπαστικό χόμπι και κάθε μέρα που μαθαίνω κάτι καινούργιο είναι μια νέα ανακάλυψη! 

Σας ευχαριστώ 

Με εκτίμηση 

Νικόλας 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @nballos καλώς ήρθες!

Πράγματι είναι μια συναρπαστική ασχολία με απεριόριστες επιλογές!

Καλή επιτυχία στην προετοιμασία σου για τις εξετάσεις, μην διστάσεις να ρωτήσεις το οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 13/1/2023 at 1:29 ΜΜ, SV3SPC said:

Γεια χαρά,

γράψε μας πώς μας βρήκες, δύο λόγια για εσένα ή τι θέλεις να προσθέσουμε για να μας κάνει καλύτερους!

Μια "γενική" αναζήτηση πέριξ των ραδιοερασιτεχνικών δρώμενων εδώ και αρκετό καιρό με είχε κατευθύνει εδώ,  αλλά μόλις σήμερα (24 / 12 / 23) "ευδοκίμησε" η εγγραφή μου!

Πολλά 73

Edited by SV1TEA
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους τους συμμετέχοντες.

Επεσε στα χέρια μου,πλήρης εξοπλισμός , που ανήκε σε φίλο ραδιοερασιτέχνη, που δεν βρίσκεται πλέον στην ζωή.

Υπάρχει δυνατότητα, να μου εκτιμήσει κάποιος από εσάς του γνώστες,την αξία του συνολικά ,ώστε να πουληθεί πακέτο ,σε πιθανό ενδιαφερόμενο ?

Αν οχι , μπορείτε να μου υποδείξετς κάποιο άλλο forum ?

Ευχαριστώ

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, 

αν μπορείς ανέβασε φωτογραφίες από τον εξοπλισμό ή μάρκες μοντέλα κτλ εάν υπάρχουν ετικέτες να δούμε περί τίνος πρόκειται και εδώ είμαστε για κάθε βοήθεια!

 

Link to comment
Share on other sites

@anastasiosioanninaγεια χαρά και πάλι, πράγματι οι πιο κοντινές φωτογραφίες βοήθησαν αρκετά. 

Καταρχήν λυπάμαι για την απώλεια του φίλου και συνάδερφου ραδιοερασιτέχνη.

Ο εξοπλισμός που απεικονίζεται στις φωτογραφίες είναι σχετικά παλιός (10-15ετίας) και σε αρκετό βαθμό η αξία του έχει απαξιωθεί. Σε γενικές γραμμές όμως είναι ποιοτικός για το χρόνο κατασκευής του.

Εάν καταφέρεις και τα δώσεις ένα προς ένα κομμάτι σε διαφορετικούς ενδιαφερόμενους (πάντα υπό την προϋπόθεση ότι είναι όλα λειτουργικά και δεν έχουν την ανάγκη επισκευής ή service), μπορεί να δώσουν ένα άθροισμα από 1500 έως 1800€. Αυτό το νούμερο είναι μια ρεαλιστική εκτίμηση εάν ασχοληθείς εντατικά ώστε να βρεις τον κατάλληλο ενδιαφερόμενο για το κάθε τι μιας και η συλλογή του συναδέρφου βλέπω πως απαρτίζεται από επαγγελματικούς πομποδέκτες έως παρελκόμενα εξοπλισμού χαμηλής σχετικά αξίας και  μεταπώλησης. 

Ελπίζω κάπως να σε βοήθησα, καλή χρονιά με υγεία!

 

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση.Βοήθησες πάρα πολύ.

Ο εξοπλισμός θα πωληθεί "πακέτο".Δεν έχω χρόνο ,γνώσεις και διάθεση για τμηματική πώλησή του.

Οποιος ,από τους συμμετέχοντες, ενδιαφέρετε για αγορά του εικονιζόμενου πακέτου, παρακαλείτε να μου στείλει την προσφορά του, μέχρι 31/01/2024 .

Τιμή εκκίνησης τα 1650€.

Ο εξοπλισμός βρίσκεται στα Ιωάννινα και μπορεί να δοκιμαστεί συνολικά, πριν την αγορά του, από τον ενδιαφερόμενο. 

Να γνωρίζει πριν την δοκιμή-αγορά του πακέτου , οτι δεν υπάρχει, το σύστημα κεραίας ,ο φορτιστής και το τροφοδοτικό του μηχανήματος.

Καλή χρονιά σε όλους σας.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2024 at 10:11 ΠΜ, anastasiosioannina said:

....

Ο εξοπλισμός θα πωληθεί "πακέτο".Δεν έχω χρόνο ,γνώσεις και διάθεση για τμηματική πώλησή του.

.....

αν και μη ειδικός εγώ θα σου έλεγα βάλε την αγγελία σου με όλες τις εικόνες στην νέα υπηρεσία που έβαλαν εδώ 

 

https://svforum.gr/classifieds/

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα στους συμμετέχοντες.

Ο εξοπλισμός άλλαξε χέρια.Η αγγελία παύει να ισχύει

Ευχαριστώ το svforum για την φιλοξενία.

 

 

Edited by anastasiosioannina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!

Καινούργιος στον χώρο - είδα πριν κανά μήνα σε μια εκδήλωση να χρησιμοποιούν τα Baofeng 888 και μου κίνησαν την περιέργεια ως γκατζετάκιας... Ήξερα ότι δεν είναι PMR μιας και έβγαινε η κεραία, αλλά δεν ήξερα κάτι παραπάνω...  Ψάχνοντας το, ανακάλυψα τον χώρο του ραδιοερασιτεχνισμού, μου άρεσε, και καθ' ότι θέλω να το κάνω σωστά (και νόμιμα) ετοιμάζομαι να δώσω τις εξετάσεις το φθινόπωρο, αρχικά για SY και βλέπουμε! Κάπως έτσι ανακάλυψα και το forum εδώ, οπότε γειά και χαρά σε όλους!!  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Kimwnγεια χαρά και καλωσήρθες!

Ότι χρειαστεί για την προετοιμασία σου για τις εξετάσεις μην διστάσεις να ρωτήσεις, υπάρχουν πολλά και καλά έμπειρα μέλη που θα σου δώσουν όποια βοήθεια χρειαστείς!

Τα λέμε στον αέρα :) 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

  • Καλώς Ήρθες!

    Σε 2 λεπτά μπορείς να κάνεις εγγραφή στο SVForum.gr και να έχεις πλήρη πρόσβαση σε όλο το περιεχόμενο, τις υπηρεσίες και τα αρχεία του forum μας.

    Καλή περιήγηση!

     

     

SVforum CHAT

SVforum CHAT

Please enter your display name

×
×
  • Δημιουργία Νέου...